Beiratkozás

Tájékoztatás a beiratkozásról

Táplánszentkereszt Község Önkormányzata 2011. szeptember 1-én nyitja meg bölcsődéje kapuit a táplánszentkereszti és környékbeli gyermekek számára.
A bölcsődei beiratkozást 2011.április 14-15-én 8.00 és 14.00 óra között tartjuk az Önkormányzat hivatalában, Táplánszentkereszt, Rákóczi F.u. 1. sz. alatt.

A bölcsődébe a beiratkozás a szabad férőhelyek függvényében évközben folyamatosan történik.

Azonban nagyon fontos, hogy aki gyermekét szeptember 1-től hozzánk szeretné bölcsődébe hozni, éljen a beiratkozás lehetőségével, mert az indítandó csoportok száma, csoportlétszámok meghatározása, a csoportok összetételének kialakítása, személyi feltételek biztosítása ennek ismeretében történhet meg.

Mi kell a beiratkozáshoz?
• a gyermeke lakcímigazolványát,
• taj számát,
• egészségügyi kiskönyvét,
• születési anyakönyvi kivonata
• jelentkezési lap kitöltése, melyet a helyszínen biztosítunk.

Leendő bölcsődénk célja, hogy szeretetteljes, biztonságérzetet nyújtó, érzelmekben gazdag bölcsődei életet teremtsünk gyermekeink számára. A nevelés családias, derűs nyugodt légkörben történik, biztosítva a gyermekek fizikai, szellemi és lelki fejlődését.

Bölcsődénkbe kb. 1-3 éves picurokat várunk, igény szerint biztosítunk számukra félnapos, illetve heti 3-4-5 napos ellátást is. Gyermekfelügyelet biztosítását is tervezzük, az igényekhez igazodóan. A csoport létszáma maximum 10-14 fő. A létszám és a csoportok összetétele a beiratkozást követően válik véglegessé. Ezt meghatározza természetesen a bölcsődénkbe beiratkozó gyermekek száma, korösszetétele is.

Bölcsődénk felszereltsége:
A bölcsődei csoportszobák biztonságos, napfényes és ideális környezetet fognak biztosítani a gyermekek gondozásához. A csoportszobákhoz tartozik egy-egy ízlésesen kialakított öltöző, mosdó, pelenkázó, valamint egy-egy fedett terasz is. A bölcsődei udvar részben füvesített lesz, részben gumitéglával ellátott, az udvart homokozóval, fa és műanyag kerti játékokkal szereljük fel. Tárgyi felszereltségünk, a játékkészlet mind mennyiségileg, mind minőségileg a korosztálynak megfelelően kerül beszerzésre.

A bölcsődei gondozás-nevelés feladatai:
A gondozási műveletek célja, hogy kisgyermekeink testi, lelki és biológiai szükségleteinek ellátásával jó közérzetet biztosítsunk számukra. Érzelmi fejlődésük érdekében derűs, nyugodt légkört kívánunk teremteni számukra, és törekedni fogunk a kisgyermek és gondozónő közötti szeretetteljes légkör kialakítására. Megteremtjük a gyermekek életkorának, érdeklődésének megfelelő tevékenységek lehetőségét. Ügyességüket nyomdázás, gyurmázás, festés segítségével fejlesztjük. Beszédfejlődésüket mondókákkal, énekekkel, mesékkel mozdítjuk elő. A játszóudvar, vagy a szomszédos óvoda tornaterme a mozgásfejlesztő játékok ideális helyszínei lesznek. A bölcsődében szükség szerint gyógypedagógus foglalkozik a gyermekekkel, lehetővé téve a sajátos fejlesztési igényű gyermekek ellátását is.

Beszoktatás:
Az elválás az anyától, a megbarátkozás az idegen környezettel és az új szokásokkal nagy feladat egy kisgyermeknek. A szülő jelenléte kezdetben biztonságot jelent számára. A beszoktatási időt általában 1-2 hétre tervezzük, de ez rugalmasan változhat a kisgyermek személyiségétől függően. A beszoktató szülőnek lehetőséget biztosítunk arra, hogy az első napokban néhány órát gyermekével együtt tölthessen a csoportszobában, majd fokozatosan váljon le gyermekéről.

Mit hozzunk a bölcsődébe?

Bölcsődénk tárgyi feltétele nagyon jó lesz, biztosítunk a gyermekek számára minden tisztálkodáshoz szükséges eszközt, tisztálkodó szereket, törölközőt, étkezéshez előkét, alváshoz ágyneműt. A szülőknek a következőket kell otthonról hozniuk:
Pelenkát, popsitörlőt, évszaknak megfelelő, elegendő mennyiségű váltóruhát, váltócipőt, az otthon melegét idéző, kis, személyes tárgyat (cumit, plüssállatot vagy kis kendőt).

Tervezett nyitva tartás:
A bölcsőde munkanapokon 06.30-17.30-ig tart nyitva.
Intézményünk nyáron az igényekhez igazodóan fog lezárni, télen karácsony és újév között zár be. Őszi, tavaszi szünet nincs, csak hétvégén és a munkaszüneti napokon leszünk zárva.



Tervezett napirend a bölcsődében:

06.30-09.30 Érkezés, folyamatos reggeli,
szabad játék a csoportszobában
09.30-12.00 Játék a csoportszobában vagy az
udvaron, dalok, mondókák
tanulása, bábozás, gyurmázás, 10.30 körül gyümölcskínálás
12.00-12.30 Ebéd, majd a félnapos gyermekek
hazavitele
12.30-15.00 Mese, délutáni pihenés
15.00-15.30 Uzsonna
15.30-17.30 Játék a csoportszobában vagy az
udvaron, hazamenetel

A nap folyamán a gondozási műveletek, pelenkacsere, kézmosás, folyadékpótlás, szükség szerint történnek.

Célunk, hogy
• egészséges öntudatot, kibontakozási és
önmegvalósítási lehetőséget biztosítunk a
gyermekeknek
• a kis csoport létszámra való tekintettel az
egyéni igények kialakítása
• a személyi és a tárgyi környezet állandóságával
az érzelmi biztonság megteremtése
• a gyermekek életkorának megfelelő kreativitásuk
és készségeik fejlesztése.

Szeretnénk elérni, hogy
• vidám, kiegyensúlyozott gyermekek nevelkedjenek
a bölcsődénkben
• szeressék a zenét, a mondókát, a mesét, mely
lelküket formálja
• szabadban, szobában egyformán vágyat érezzenek
arra, hogy énekeljenek
• örömmel készüljenek az ünnepekre (mikulás,
karácsony, farsang, születésnap, anyák napja,
stb.)
• pozitív példákon keresztül gyűjtsenek
tapasztalatot, élményt környezetükből
• erősödjön a gyermekek érzelmi biztonsága,

• örömmel végezzék és vágyják a rendszeres
testmozgást.

Jelenleg a pályázati támogatással megvalósuló bölcsőde építési munkái folynak, a későbbiek során már az építkezés folyamán – nyílt napot tartunk, a terveket szívesen megmutatjuk.

Községünk oktatási nevelési intézményrendszere teljes, a kor igényeinek megfelelő, átlagon felüli korszerűséggel bír. Bízunk abban, hogy gyermekeik a bölcsődénkből elégedetten távoznak községünk óvodájába és onnan a későbbiekben iskolánkba.

Szeretettel várjuk és hívjuk Önöket.